Bezpieczeństwo

Serwisowanie turbin wiatrowych wiąże się z koniecznością prac na wysokościach co z kolei może stanowić niebezpieczeństwo upadku. Nasza firma oferuje szeroki zakres dostępu w zależności od potrzeb i upodobań naszego klienta. Pracujemy zarówno z wykorzystaniem platform jak i alpinistyki przemysłowej.

W obu przypadkach operacje, które będą wykonywane są ściśle określone, przeanalizowane i zestawione w formie pisemnego dokumentu, w którym zawarte są potencjalne zagrożenia, sposoby ich eliminowania, metody pracy itp.

Technicy

Nasi ludzie to profesjonaliści, przeszkoleni i doświadczeni w pracach wysokościowych na turbinach wiatrowych, znający zagadnienia i specyfikę turbin wiatrowych. Dostęp linowy prowadzimy wyłącznie w oparciu o najwyższe międzynarodowe standardy takie jak IRATA international. Każda osoba dysponuje odpowiednimi certyfikatami, w tym ‘pierwsza pomoc’.

Wyposażenie

Każdy technik pracujący na turbinach wyposażony jest w odpowiedni profesjonalny sprzęt służący do ochrony w trakcie wykonywania czynności serwisowych. Sprzęt jest regularnie testowany przez autoryzowane osoby.

Rescue – Procedury ratownicze

Trudno całkowicie wykluczyć sytuacje awaryjne w pracach wysokościowych w elektrowniach wiatrowych – zasłabnięcia, uszkodzenia ciała itp. Jesteśmy profesjonalnie przygotowani na takie okoliczności, dysponujemy szeregiem procedur ratowniczych odpowiednich do sytuacji i miejsca, w którym ofiara incydentu, wypadku może się znaleźć. Tym samym osoba poszkodowana jest błyskawicznie ściągnięta w bezpieczne miejsce, gdzie dalsze czynności ratownicze mogą być prowadzone.

Ponadto, prowadzimy ciągłe szkolenia z zakresu BHP. Narzędzia używane w trakcie wykonywanych operacji są wcześniej przetestowane i odpowiednio zabezpieczone.

Bezpieczeństwo to nasza dewiza!